Интер спечели 4-а поредна титла в Италия! В мач от 36-ия кръг на Серия "А", Милан загуби гостуването си на Удинезе с 1:2, което се оказа напълно достатъчно за "нерадзурите" да отворят шампанското 3 кръга преди края на сезона. Тимът на Жозе Моуриньо е недосегаем на върха в класирането и подпечата 17-ото си Скудето, като по този начин се изравни по титли с градския съперник Милан.

Домакините от Удинезе започнаха по-силно мача и прибраха Милан в тяхната половина. Момчетата на Паскуале Марино получиха право да изпълнят дузпа, след като в 30-ата минута Флоро Флорес бе фаулиран в наказателното поле. Италианският национал Д'Агостино застана зад топката и не сгреши - 1:0.

Гостите от Милано се опитаха да отговорят на предизвикателството, но "росонерите" тотално губеха битката в средата на терена.
На полувремето Карло Анчелоти направи първата си промяна, като пусна в игра ветерана Пипо Индзаги за сметка на Фламини, който този път не бе на ниво.

Още в 49-ата минута обаче домакините нанесоха втори удар. Защитникът Кристиан Сапата се разписа, като до голяма степен предреши крайния изход на двубоя. В средата на второто полувреме в игра се появи бразилецът Роналдиньо, но и той не успя да помогне на "росонерите" да предотвратят поражението. С пропуск в края на мача се отчете и Филипо Индзаги, който пропусна да отбележи дежурния си гол от изгодна позиция.

В 86-ата минута Нелсон Дида спаси сигурен трети гол за домакините. Куалиарела получи топката в наказателното поле, обърна се и стреля, но Дида се намеси отлично и отрази удара на нападателя. В продължението на мача пък Индзаги уцели греда. Все пак "росонерите" стигнаха до почетен гол в 92-ата минута. Масимо Амброзини се разписа с  глава след центриране на Кака.

Въпреки загубата, Милан запазва втората си позиция в Серия "А". Разликата с третия Ювентус обаче може да бъде намалена само на точка, ако в неделя "старата госпожа" спечели у дома срещу Аталанта.

УДИНЕЗЕ - МИЛАН 2:1

1:0 Д'Агостино (31')

2:0 Сапата (49')

2:1 Амброзини (90')

СЪСТАВИ НА ДВАТА ОТБОРА:

УДИНЕЗЕ: Ханданович, Исла, Сапата, Фелипе, Паскуале, Инлер, Д'Агостино (85' Ободо), Асамоа, Пепе (88' Лукович), Куялярела, Флоро Флорес (73' Санчес)

МИЛАН: Дида, Дзамброта, Сендерос, Малдини, Янкуловски, Фламини (46' Индзаги), Пирло, Амброзини, Зеедорф (60' Роналдиньо), Кака, Пато (73' Шевченко)