Милан победи в мач-реванш Бреша с 2:1 и с общ резултат 6:3 се озова на 1/4-финалите за купата на Италия. Докато в първата среща "росонерите" съумяха да обърнат от 0:2 до 4:2, то тази вечер те не допуснаха изненада и поведоха с два ранни гола, с което на практика предрешиха крайния изход от двубоя.

Още в 15-ата минута резултата за гостите откри бразилският нападател Рикардо Оливейра.

Само четири минути по-късно аванса на "росонерите" се удвои, след като футболистът на Бреша Давид Зоболи си отбеляза автогол.

До почивката домакините успяха да намалят на 1:2. В 43-ата минута се разписа словакът Марек Хамшик, но през втората част не падна ново попадение, което отпрати Милан в следващата фаза на надпреварата.

На 1/4-финалите съперник на "росонерите" ще бъде победителят от двойката Ливорно - Арецо, който ще стане ясен на 6 декември.