Милан и Лацио не се победиха в първа полуфинална среща от турнира за Купата на Италия.

Битката на "Сан Сиро" завърши без попадения - при резултат 0:0.

Чистите голови положения в сблъсъка отстъпиха пред не особено атрактивната игра и тактическото надлъгване между двамата треньори.

Не на последно място, домакините и техните гости заложиха още от първия сигнал на част от резервните си състезатели и това занижи драстично качеството на предложения футбол.

Снимка 337588

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Милан - Лацио 0:0

"Росонерите" победиха столичани само преди няколко дни

Първото полувреме не впечатли никого по трибуните. За разлика от предишната среща между двата тима, този път напрежение и множество акции към вратите нямаше.

За сметка на това преобладаваха грубите влизания и спорни единоборства, а топката се разиграваше основно в средата на терена.

Лидерът на гостите в атака Чиро Имобиле остана на пръв поглед незабележим на терена, като едва в заключителните мигове от първата част феновете си спомниха, че той е на игрището. Изстрелът му към целта обаче бе безпроблемно уловен от Донарума.

Снимка 309799

Лацио владееше инициативата, но от това не произхождаше нищо запомнящо се.

"Росонерите" победиха столичани само преди няколко дни с 2:1, в шампионатен сблъсък от Серия "А", но днес подобен заряд нямаше.

Милан надигра Лацио и е все по-близо до място в Европа

2:1 за "росонерите" на "Сан Сиро"

През второто полувреме ситуациите за гол съвсем намаляха, а още от средата на тази игрова част личеше, че двата състава сякаш изчакват последния съдийски сигнал.

Извършените промени в редиците и на Милан, и на Лацио и включването в игра на част от футболистите, които се изправиха едни срещу други преди броени дни, не даде ефект.

Така победителят в сблъсъка и съответно финалист за Купата на Италия ще бъде определен след реванша в Рим, който е насрочен за 28.02.

Снимка 336920

В последните 10 директни срещи между двете единайсеторки домакините имат 4 победи, гостите разполагат с 3 успеха. На домашния терен на Милан от 6 мача "росонерите" имат 2 успеха, гостите - един. Както пролича и днес - равенствата също са опция.