Милан изигра поредни си слаб мач и завърши 0:0 като домакин на Дженоа. Срещата бе от 9-ия кръг на Серия "А". За "грифоните" като титуляр излезе българсият национал Андрей Гълъбинов. От 25-ата минута "росонерите" играха с човек по-малко, след като Бонучи получи директен червен картон.

След този мач Милан заема незавидното, предвид средствата, които бяха похарчени през лятото, 11-о място. Дженоа е 16-и с 6 пункта.

Двубоят по всяка вероятност ще се окаже последен за треньора на миланския гранд Винченцо Монтела и той ще бъде уволнен.

Снимка 319233

Срещата започна с домакински натиск и в първите минути "росонерите" на три пъти стреляха по посока вратата на Матия Перин. В 16-ата минута Гълъбинов опита мощен удар, който срещна защитник.

В 25-ата минута Милан остана с човек по-малко. Тогава директен червен картон получи капитана Леонардо Бонучи.  Бранителят удари с лакът Алеандро Роси, а след като съдията Пиеро Джакомели използва ВАР (Видео асистент рефер), го отстрани от игра.

Дженаро Гатузо става треньор на Милан?

Легенда на Милан сменя Винченцо Монтела?

Наставникът може да бъде освободен при провал срещу Дженоа

До края на полувремето домакините владееха инициативата, но Рикардо Родригес и Бонавентура не успяха да се разпишат.

Второто полувреме "грифоните" бяха по-дейният отбор, като Роси и Таарбат пропуснаха добри възможности за гол.

В 52-ата минута Андрей Гълъбинов бе заменен от Джанлука Лападула.

Снимка 319232

В последните минути от срещата Милан тръгна да търси победата. ФАбио Борини и Сусо обаче пропиляха отдалите им се възможности и така срещата завърши 0:0.