Милан победи Интер с 1:0 в голямото дерби от 36-ия кръг на италианската Серия „А". Единственото попадение в срещата реализира Найджъл Де Йонг, който бе точен в 65-ата минута. Холандският национал, един от най-ниските футболисти на терена, се разписа с глава в 65-ата минута, засичайки прецизно центриране от свободен удар на Балотели.

Това се оказа напълно достатъчно на „росонерите" да сложат край на черната серия от 5 мача без успех в градското дерби с Интер.

Като цяло Милан бе по-агресивният отбор и повече заслужаваше успеха. Домакините на два пъти имаха отлични възможности за гол преди почивката, но и в двата случая не успяха. В 37-ата минута Де Йонг изведе от дълбочина Кака, който отправи удар от около 25 метра, но топката срещна горната греда. В самия край на първата част, след отлична контра, Таарабт намери в полето отново Кака, но бразилецът шутира над вратата.

Десетина минути преди края на мача пък попадение на Пацини бе правилно отменено заради засада. За 90 минути Интер организира едва една по-смилена атака. Това се случи в 68-ата минута, когато Паласио бе намерен на стрелкова позиция в полето, но аржентинецът не успя да нанесе точен удар.

Благодарение на победата Милан събра на сметката си 54 точки и дели 7-ото място с Парма. Шестият Торино пък има 55 точки. Интер са пети с 57 пункта.