Шампионът на Италия Милан победи с 3:2 като гост Рома в едно от дербитата от 10-ия кръг на Серия „А". Благодарение на трите точки „росонерите" вече имат на сметката си 17 и поне за няколко часа ще бъдат на върха в класирането.

В герой за Милан се превърна Златан Ибрахимович, който се разписа на два пъти. Един гол добави и юношата на Лацио Алесандро Неста. За „вълците" головете вкараха Бурдисо и резервата Къркич. По-късно тази вечер е голямо дерби от кръга между Интер и Ювентус, като при победа „старата госпожа" ще се върне на първата позиция.

Двубоят във Вечния град започна на много високи обороти, като от първата минута двата отбора показаха ясно, че ще търсят трите точки. Домакините наложиха лек териториален натиск, а от своя страна „росонерите" разчитаха основно на бързи контраатаки.

При една от тях падна и първият гол. В 17-ата минута Боатенг се пребори за една топка в центъра и подаде към десния фланг на Акуилани. Юношата на Рома моментално центрира в полето, където Ибрахимович с глава оплете топката в мрежата на „вълците" - 0:1.

Отговорът на Рома не закъсня и десетина минути по-късно статуквото бе възстановено след гол на Николас Бурдисо. Не бяха изминали и 120 секунди и Милан отново излезе напред в резултата. След центриране от корнер на Робиньо, Сандро Неста се извиси над отбраната и с глава вкара за 1:2. До края на първата част нови попадения не паднаха.

Още в първите минути след почивката гостите можеха да вкарат трети гол. Ибрахимович се пребори с Касети и излезе на стрелкова позиция, но се забави и ударът му бе париран от Бурдисо. С всяка изминала минута домакините налагаха все по-сериозен натиск, като по този начин се оголваха при бързите контри на Милан. 20 минути преди края Освалдо бе близо до изравнителен гол, но ударът му с глава бе париран от Абиати.

В 77-ата минута резервата Касано развинти двама бранители на „вълците", но от малък ъгъл стреля изключително неточно. Секунди след това обаче Ибрахимович не сгреши и направи резултата 1:3. Като повторение на първия гол шведът засече с глава меко центриране на Акуилани и не остави шанс на Стекеленбург.

До края Рома се хвърли в атака, но отново Милан бе по-близо до гол. В 85-ата минута Антонио Ночерино направи непростим пропуск, след като не успя да се разпише на метър пред опразнената врата на домакините. В ответната атака Ламела шутира силно, Абиати изби, но право на крака на Къркич, който на празна врата вкара за 2:3. В заключителните секунди на срещата домакините се опитаха да стигнат до точка, но защитата на шампионите издържа.

РОМА - МИЛАН 2:3

0:1 Ибрахимович (17')

1:1 Бурдисо (28')

1:2 Неста (30')

1:3 Ибрахимович (78')

2:3 Къркич (88')

РОМА (4-3-1-2): Стекеленбург, Касети, Бурдисо, Жуан (71' Хайнце), Анхел, Писаро, Де Роси, Гаго (63' Ламела), Пянич, Борини (38' Къркич), Освалдо

МИЛАН (4-3-1-2): Абиати, Абате, Неста, Тиаго Силва, Дзамброта, Акуилани, Ван Бомел, Ночерино (88' Амброзини), Боатенг (66' Емануелсон), Робиньо (74' Касано), Ибрахимович.