Милан преодоля кризата и записа трета поредна победа, побеждавайки Аталанта с 2:0 на "Сан Сиро", за да се изравни с втория Интер след шокиращото им поражение от Болоня.

Росонерите поведоха в резултата в 25-ата минута, когато отличен удар на Тео Ернандес срещна гредата и в главата на вратаря на Аталанта Хуан Мусо. Последва сравнително равностоен мач, в който Милан владееше повече инициативата и в крайна сметка потвърди победата в 86-ата минута с гол на Жуниор Месиас.

Оливие Жиру отново иска да играе във Висшата лига

Договорът му с Милан изтича

Положително за "росонерите" бе завръщането на терена на двама ключови за тях футболисти през миналогодишния шампионски сезон - вратарят Майк Манян, както и ветеранът Златан Ибрахимович. Златан се завърна в професионалния футбол на 41 години, девет месеца след операция на коляното.

Милан има 47 точки на третото място в таблицата, идентични с Интер, но и изоставане с 18 точки от лидера Наполи. Аталанта е на шесто място с 41 точки.