Ювентус най-сетне прекъсна черната си серия от три поредни загуби. „Старата госпожа" би с 3:1 като гост Каляри, благодарение на новото си попълнение Алесандро Матри, който заби два гола. Любопитното е, че само допреди няколко седмици нападателят играеше именно за сардинците.

Матри бе посрещнат с бурни освирквания от феновете на „Сант' Елия", но това явно само го амбицира още повече. Именно той реализира първото си попадение с „черно-белия" екип в 20-ата минута след асистенция на Хорхе Мартинес. Преди това той изпусна и още едно изгодно положение, озовал в изгодна позиция, благодарение на Наинголан, който сбърка в отбрана.

Веднага след гола, Буфон направи една от редките си грешки, но Наинголан не успя да насочи топката в опразнената врата.

Домакините все пак изравниха малко след почивката. Акуафреска засече центриране на свой съотборник и остави вратаря на Юве без шансове - 1:1.

Мачът вървеше равностойно до 75-ата минута, когато отново Матри излезе на преден план. Нападателят се възползва от хубаво подаване на Киелини и отново изведе Юве напред.

Играчите на Каляри се опитаха отново да се доберат до изравняване, но вместо това Лука Тони вкара с глава трето попадение за „бианконерите" 5 минути преди края, с което реши мача.

Успехът изкачи Ювентус на 7-ото място с 38 точки. Торинци са само на 3 от четвъртия Лацио. Тепърва обаче предстоят да се изиграят останалите мачове от този кръг.