Повече от мечтан дебют записа Алесандро Матри с екипа на Фиорентина. Само в рамките на едно полувреме нападателят отбеляза два гола и асистира за трети при успеха на „виолетовите" с 3:0 като гост над закъсалия Катания.

Матри премина във Фиорентина под наем до края на сезона от Милан.Любопитното е, че за 6 месеца в състава на „росонерите", таранът успя да се разпише само веднъж, заради което си навлече гнева на тифозите. За 45 минути с Фиорентина обаче той се разписа два пъти.

Победата е изключително важна за „виолетовите" в борбата за място в Топ 3. Момчетата на Винченцо Монтела вече имат 40 точки, само 3 по-малко от третия Наполи, който днес загуби ценни точки, завършвайки наравно 2:2 с Болоня.

Продължава и отличното представяне на Торино. „Биковете" надвиха с 2:0 като гост Сасуоло след голове на Имобиле и Бриги. Благодарение на успеха Торо се изкачи до 7-о място в класирането.