Лука Йович вкара гол при дебюта си, но Фиорентина се нуждаеше от автогол буквално в последната секунда на Йонуц Раду, за да спечели с 3:2 срещу новака в Серия А Кремонезе.

Гостите останаха с 10 души в последната минута на първото полувреме, когато от терена беше отстранен Гонсало Ескаланте. Но вратарят им Раду, преди да сбърка решаващо, направи много впечатляващи спасявания и почти отчая домакините.

В другата среща Лацио победи Болоня с 2:1, като червените картони тука бяха два. Австриецът Марко Арнаутович откри за гостите от Болоня в 38-ата минута от дузпа, но в 68-ата минута Лоренцо де Силвестри си вкара автогол за 1:1.

Лацио, които останаха 10 от 6-ата минута още заради изгонването на Луис Максимилиано, стигнаха до успеха с гол на вечния си реализатор Чиро Имобиле в 79-ата минута. По това време гостите също бяха останали 10 на терена, тъй като Адама Сумаоро също напусна принудително.

Интер победи Лече с 2:1 в Серия А