В изключително луд мач Интер постигна знаменит обрат срещу Лацио в среща от поредния кръг в Серия А и по този начин се утвърди на второто място, където изпревари Наполи. Милан пък вече уверено може да се смята за почти сигурен шампион на Италия, след като води убедително с 8 точки на вечния си съперник от Милано.

"Нерадзурите" обаче може да се гордеят със себе си, след като показаха характер, какъвто много рядко сме виждали от тях през този сезон. Те играха с човек по-малко над 40 минути, след като още в 22-ата минута Сезар бе изгонен. Малко преди края и Стефано Маури от гостите също пое преждевременно под душовете.

В 22-ата минута Сарате излезе очи в очи с бразилския страж на "нерадзурите" и Жулио Сезар го повали. Червен картон, придружен с дузпа за Лацио. Влезлият като резерва Лука Кастелаци не успя да отрази удара и така Лацио поведе - 1:0 с гол на Сарате.

Последваха силни минути за Лацио. Лусио бе изпреварен пред вратата, а малко по-късно Снайдер и Станкович се отчетоха със силни, но безуспешни удари от дистанция. В 38-ата минута и Ранокия имаше шанс, но пропусна.

В 40-ата минута ИНтер все пак изравни след добрата си игра. Снайдер с прекрасен пряк свободен удар опъна мрежата на Муслера - 1:1.

След подновяването на играта 10-те "нерадзури" стигнаха до пълен обрат. Самуел Ето'о се измъкна от отбраната на гостите и вкара за 2:1 в полза на Интер.

Този гол накара Лацио да се актвизира, като Козак и Сарате пропуснаха. В 66-ата минута Маури бе изгонен с директен червен картон, след като спъна отзад Нагатомо.

До края Лацио така и не се добра до нов гол и закономерно загуби с 1:2.

Интер - Лацио 2:1
0:1 Сарате (24-д.), 1:1 Снайдер (40), 2:1 Ето'о (53)