Фиорентина записа много драматична победа над Интер. "Виолетовите" се наложиха с 5:4 след обрати и инфарктни моменти. Флорентинци първи поведоха, нерадзурите направиха обрат, но последваха нови попадения от домакините. В края, миланският гранд бе много близо до изравняването, но все пак стигна до почетна загуба с 4:6.

Първото попадение падна в 23-ата мнута, когато Матиас Весино с кинжален удар под гредата не остави никакви шансове на Самир Ханданович за 1:0. Малко по-късно Иван Перишич връхлиташе на скорост и с прецизен удар с левия крак направи 1:1. В 34-ата минута Маурио Икарди направи 1:2.

Карлос Бака напуска Милан след края на сезона

Ас на Милан напуска през лятото?

Договорът на нападателя изтича след 3 години

В началото на второто полувреме Федерико Бернардески пропусна дузпа, но веднага след това падна дъждът от голове. Давиде Асторе започна серията в 63-та минута, миг по-късно Весино направи 3:2, а Кума Бабакар в 70-та довърши "нерадзурите". Сенегалецът вкара и 5 гол, само за да прецака още повече вечерта за Интер. Икарди опита да промени всичко в края с два гола, но за "нерадзурите" бе твърде късно.

С този успех Фиорентина остана на 8-то място в класирането 55 точки, само на една от 7-мия Интер. Двата отбора обаче много трудно ще успеят да се преборят за участие в евротурнирите, тъй като 5-тият Лацио има 61 точки, а утре приема предпоследния Палермо.