Истински шок преживя тимът на Фиорентина. В мач от днешния 18-и кръг в италианската Серия А "виолетовите" паднаха насред своя стадио "Артемио Франки" с 0:1 от последния Лече.

Единственото попадение отбеляза Ди Микеле в 66-ата минута от дузпа. Фиорентина пък атакуваше много повече и не спря да натиска през целия двубой, но така и не се добра дори до равенство.

Друг тим от лидерите в Серия А Удинезе също стъпи накриво днес. Тимът отстъпи с 2:3 в истинско зрелище при гостуването си на Дженоа. Феронети откри резултата в 14-ата минута след асистенция на Армеро. Последваха страхотни минути за домакините и три безответни гола.

Гранквист изравни в 49-ата минута, Янкович шокира гостите с второ попадение само 2 минути след изравняването. Паласио сложи точка на спора в 71-ата минута.

Силите на гостите стигнаха само за дежурното попадение на Антонио Ди Натале от дузпа в 75-ата минута.

В друг мач от кръга Чезена надигра Новара в дербито на опашкарите в Серия А. Тимът успя да спечели с 3:1 и по този начин се доближи на 3 точки от Болоня, първият тим над чертата. Утре пък Болоня играе с Наполи и шансът да загуби точки е много голям.

Иначе днес мачът бе исторически за звездата на Чезена Адриан Муту. Той вкара дебютния в мача гол в 19-ата минута, като попадението му се оказа стотно в Серия А. След това румънецът добави още един гол от дузпа. Леандро Ринаудо си вкара автогол, а крайното 3:1 оформи Такаюки Маримото минута преди края на двубоя. Играчите на Чезена дори си позволиха да изпуснат и дузпа в средата на второто полувреме.

В другите мачове от кръга Парма успя да разбие Сиена с убедителното 3:1. Киево пък спечели с 1:0 срещу Палермо.