Лече се сбогува със Серия "А" след зрелищна домакинска загуба от Парма с 3:4. Срещата на "Стадио Вила дел Маре" на практика нямаше значение за съдбата на тима от "токчето на ботуша", защото прекият съперник Дженоа се справи с лекота с Верона с 3:0.

Фабио Лучиони си вкара автогол за 0:1 в 11-ата минута. 13 минути по-късно Джанлука Кпарари увеличи за "дуковете". Малко преди почивката Антонин Барак намали за 1:2.

Дъждът от голове продължи и през второто полувреме. Андреас Корнелиус изведе отново Парма напред в 52-ата минута, а Роберто Инглезе направи резултата 2:4 след още 14 минути.

Домакините не искаха да се прощават с елита със загуба и Джанлука Лападула намали на 3:4 в 68-ата минута. Това се оказа недостатъчно и гостите се поздравиха с успеха.

Така Лече завърши на 18-о място с 35 точки и през следващия сезон ще играе в Серия "B" заедно с другите изпаднали СПАЛ и Бреша. Парма завърши на 11-о място с 49 точки след тройна въртележка с 9-ия Верона и 10-ия Фиорентина.