Тимът на Лече постигна невероятна победа с 2:1 като гост на Фиорентина в двубой от 18-ия кръг на Серия "А". Гостите спечелиха срещата, в която "виолетовите" имаха тотално предимство. Въпреки игровия превес домакините така и не стигнаха до успеха. Гостите на моменти се бранеха с 10, но в нападателен план показа 100-процентова успеваемост, като реализираха положенията си.

Фиорентина бе по-активният отбор в началните минути. От своя страна тимът на Лече се беше прибрал и чакаше своя шанс на контраатака. Още в 6-ата минута гостите осъществиха смъртоносна контра, при която Джакомаци бе изведен очи в очи с Фрей. Капитанът на гостите не сгреши и извеле Лече напред.

В 24-ата минута Муту стреля много опасно от фаул, но Бенуси спаси с върха на пръстите си. Секунди по-късно логичното се случи и Фиорентина изравни. Сантата центрира отляво и Фелипе Мело с глава прати топката в мрежата за 1:1.

След попадението Фиорентина продължи да атакува. Лече на свой ред продължи да дебне за опасни контри. В 28-ата минута при спорно положение за засада Кастийо се измъкна и останал сам срещу Фрей прати топката в мрежата.  До края на първата част до нови попадения не се стигна.

Това принуди наставникът на домакините да пусне в игра Йоветич на мястото на Донадел.

Няколко минути след началото на втората част Адриан Муту получи контузия. Румънският нападател удари ръката си при едно центриране в наказателното поле. Неговото място пък бе заменено от Пабло Освалдо. В следващите минути "виолетовите" продължиха да имат инициативата, докато Лече се затвори изцяло в своята половина. Това обаче не донесе успех на домакините. До края на срещата Лече се бранеше, а вратарят Бенуси спаси всичко, което можеше да се спаси.

В последните секунди Пабло Освалдо получи втори жълт и респективно червен картон и напусна терена.

След загубата Фиорентина се смъкна на 6-о място с актив от 32 точки.  Лече пое глътка въздух и вече е 16-и със 17 точки.

ФИОРЕНТИНА - ЛЕЧЕ 1:2

0:1 Джакомаци (6)

1:1 Фелипе Мело (24)

1:2 Кастильо (28)

ФИОРЕНТИНА (4-3-1-2): Фрей, Комото, Гамберини, Кролдруп, Варгас, Фелипе, Кузманович (74-Семиоли), Донадел (46-Йоветич), Сантана, Джилардино, Муту (50-Освалдо)