Няколко дни след бляскавата победа над ПСЖ в Шампионската лига, Милан демонстрира далеч по-грозното си лице в италианската Серия "А". "Росонерите" стигнаха само до равенство при гостуването си на Лече - 2:2.

А можеше да бъде и още по-зле...

Ето какво се случи. Двубоят започна отвратително за миланистите, които направиха принудителна смяна още в 10-ата минута. Тогава Рафаел Леао се контузи и на негово място се появи Ноа Окафор.

Това обаче не обърка кой знае колко игровия план на колоса, който до 35-ата минута вече водеше с 0:2 след голове на Жиру и Райндерс.

Комфортната преднина обаче изигра лоша шега на фаворитите, които през второто полувреме претърпяха истински колапс в изявите си. До 77-ата минута Лече вече бе изравнил резултата на "Виа дел Маре", като точни бяха Сансоне и Банда.

Ужасът за момчетата на Пиоли можеше да е пълен, ако в продълженията гол на "джалоросите" не бе отменен заради фаул в атака. Това доведе до бурни скандали на терена, през които реферът Абисо наистина имаше трудни мигове.

В крайна сметка Милан късметлийски си тръгна с точката, след която остава на трето място с 23 точки. Лече е под №13 с 14.

Сасуоло - Салернитана 2:2 в мач от Серия "А"