Лацио завърши наравно 1:1 с Палермо в среща от 6-иякръг на Серия "А". Едисон Кавани откри за сицилианците в 75-ата минута, но Мауро Сарате изравни малко преди края.

Мачът бе доста интересен, като и двата отбора имаха своите шансове. Сарате бе близо до гола и през първото полувреме, но Сиригу се намеси решително. Един от най-добрите играчи на столичани в този мач бе Паскуале Фоджа. Халфът можеше да изведе Лацио напред в редата на втората част, но хубавият му удар от 20 метра бе спасен от вратаря на гостите.

Домакините имаха голямо игрово предимство, но гостите от Сицилия бяха тези, които откриха резултата. Огромна вина за попадението имаше неубедителният вратар Муслера, който позволи наглед безобиден удар на Кавани да мине между ръцете му.

Въпреки трудната ситуация, римляните съумяха да се мобилизират и стигнаха до ремито с немалка доза късмет. След изпълнение на фаул, в наказателното поле на Палермо настъпи хаос, топката рикошира в няколко играчи, преди Сарате да я прати във вратата.

Съставът на Лацио: Муслера, Крибари, Дел Нери, Дабо, Лихтщайнер, Баронио, Раду, Маури, Фоджа, Сарате, Крус.