Лацио победи Удинезе в мач от 7-ия кръг на Серия А. "Орлите" се наложиха с 3:0. По този начин римският клуб зае третото място в подреждането.

Попаденията станаха дело на Чиро Имобиле, който се разписа два пъти и на Балде Кейта.

Новопривлеченият таран изведе гостите от Рим напред в резултата след удар с глава, възползвайки се от асистенция на сърбина Сергей Милинкович-Савич в 28-ата минута. В 54-ата минута Балде Кейта засече пас на бразилеца Фелипе Андерсон. Малко след това Чиро Имобиле в 61-ата минута вкара втория си гол в мача след подаване на Сенад Лулич и реши всичко в полза на гостите.

След този мач Лацио събра 13 точки и е на трета позиция преди останалите срещи от кръга. Удинезе е 14-и със 7 точки.