Лацио победи Кремонезе с 3:2 и си върна второто място в класирането на Серия А. Кръг преди края на шампионата Лацио е втори с две точки преднина пред третия Интер.

Преди мача римските "орли" отбелязаха 10-годишнина от паметната победа във финала за Купата на Италия срещу градския съперник Рома. Публиката на "Олимпико" приветства бурно и Стефан Раду, който прекратява кариерата си след 15 години в клуба.

Лацио поведе още в 3-а минута с гол на албанеца Елсейд Хисай, а Сергей Милинкович-Савич удвои малко преди почивката.

Очакванията за лесна победа срещу вече изпадналия от елита състав на Кремонезе не се оправдаха, като през втората част гостите изравниха след попадение на Пабло Галдамес и автогол на Мануел Лацари.

Минута преди края на редовното време Милинкович-Савич вкара втория си гол в мача и донесе трите точки на Лацио.