Лацио нанесе поражение на Интер насред Милано, след като "орлите" на Симоне Индзаги спечелиха с 1:0 в дома на "нерадзурите". Единственото попадение в срещата реализира един от най-добрите в състава на столичани - Сергей Милинкович-Савич.

Футболистът на римляните се разписа в 13-ата минута, засичайки с глава центриране на Луис Алберто за 1:0! Преди това Чиро Имобиле също имаше възможност за гол, но не успя да порази целта.

В средата на полувремето пък Балде Кейта завърша добра атака за Интер, но Стракоша внимаваше и отрази удара му. Малко преди края на полувремето Лацио можеше да поведе с 2:0 след много добро изпълнение на Бастош, но още по-добрата намеса на Ханданович не позволи на Интер да инкасира второ попадение.

През второто полувреме Лацио продължи да играе по-добре, а с пропуски се отличиха Кайседо и Имобиле, които не успяха да преодолеят Ханданович от удобни позиции.

Домакините отговориха с две положения чрез Матеа Политано и Раджа Наинголан, но без успех, и в крайна сметка допуснаха поражение.

Интер остава на трето място с 53 точки, докато Лацио е на петата позиция с 48. На четвъртото място е Милан с 51 пункта.