Лацио победи Каляри в мач от 9-ия кръг на Серия „А". Римските „орли" се наложиха с 2:0 на „Стадио Олимпико". Това беше техен първи успех от 4 мача насам. Последната победа на Лацио датираше от 25 септември срещу Катаня - 3:1.

Срещата започна с домакински натиск. Кандрева и Едерсон излязоха на голови позиции, но сгрешиха срещу Агаци.

На полувремето в игра влезе звездата на Лацио Мирослав Клозе, който доскоро страдаше от контузия. Само шест минути бяха нужни на нападателя, за да покаже класата си. Той засече центриране на Кандрева и с глава откри резултата.

В 54-ата минута Клозе нахлу мощно в наказателното поле, а защитникът на гостите Писано при опита си да му отнеме топката я изби в ръката си и съдията отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Кандрева и без проблем направи 2:0.

В 66-ата минута Переа можеше да направи резултата класически, но ударът му срещна гредата.

След този мач Лацио е на 7-ото място с 14 точки. Каляри пък е 13-ти с 10 пункта.