Отборът на Лацио се спаси на косъм от уникален резил в турнира за Купата на Италия. "Орлите" успяха да отстранят втородивизионния Верона след успех с 3:2. Победата обаче дойде много трудно едва в добавеното време на срещата.

Лацио имаше приемущество в по-голяма част от двубоя, но трудно стигаше до голови положения. Джибрил Сисе бе най-близо до попадение през първата част, но на няколко пъти направи сериозни пропуски.

В 44-ата минута все пак Лацио поведе. След центриране от корнер Диас бе изпуснат и вкара за 1:0. В 58-ата Томазо Роки успя да вкара и второ попадение за римляни и те вече се виждаха в следващия кръг.

Гостите от Серия Б обаче смълчаха трибуните с два гола. Беретони в 61-ата минута намали резултата, а Д'Алесанро в 74-ата минута доведе до равенство.

И точно когато изглеждаше, че мачът ще влезе в продължение, Ернанеш успя да вкара от фаул и спаси Лацио от резил.

Така Лацио продължава на 1/4 финал в турнира, където ще се изправи срещу победителя от двойката Милан - Новара.