Лацио изостана значително от челниците в италианската Серия „А". В мач от 21-ия кръг, столичани паднаха с 1:2 като гости на слабака Чезена и дадоха надежди на „черно-белите" че все пак могат да се спасят от изпадане.

Първият гол в мача падна след час игра и бе дело на Дефрел, разписал се след пас на ветерана Бриенца. Това попадения сякаш обърка гостите и в 77-ата минута Каталди си набута и автогол.

В последните десетина минута Лацио се събуди, като дори успя да намали резултата с гол на неостаряващия Клозе в 87-ата мин, който се разписа след страховит шут отдалеч.

Иначе Лацио вече е на 5 точки зад третия Наполи. Южняците спечелиха с 2;1 като гости на Киево, като и двата отбора си вкараха по един автогол. Габиадини обаче все пак донесе успеха на Наполи.

Друг кандидат за европейска слава - Сампдория, също се изложи. „моряците" бяха разбити с 1:5 от Торино и остава с равни точки с Лацио.

Ивайло Чочев пък поигра 10 минути за Палермо при успеха с 2:1 над Верона.