Един от лидерите през този сезон в Серия А Лацио се издъни при домакинството си на Катаня и стигна само до 1:1. По този начин "орлите" не се възползваха от грешката на Милан, който също не можа да бие Сампдория и не съкратиха разликата на върха.

Лацио започна по-добре мача и създаде няколко ситуации за гол. Противно на логиката обаче гостите шокираха "орлите". В 44-ата минута Матиас Силвестре откри с глава след центриране от корнер на Езекиел Лама. В даденото от рефера продължение на първата част.

В друг интересен мач от кръга Удинезе разби с 3:1 Наполи. Миналогодишният голмайстор на Серия А Тото Ди Натале размаза гостите с фамозен хеттрик. Едва в края Хамшик успя да върне един гол, а и да изпусне дузпа за Наполи.

Новият треньор на Каляри Роберто Донадони пък постигна втора поредна победа, откакто пое клуба. Този път отборът му би с 3:2 Лече Матри на два пъти и Канини дадоха преднина на домакините, а Мишел върна два гола, но за повече гостите нямаха време.

В останалите два двубоя от днешната програма на Серия А пък Бари и Чезена завършиха 1:1, а Бреша и Дженоа - 0:0.