Отборът на Лацио взе глътка въздух в битката за оцеляване в италианската Серия "А". Момчетата на Еди Рея спечелиха с 2:0 гостуването си на Каляри и вече дишат по-спокойно в първенството.

"Орлите" решиха всичко в мача още преди почивката. В 4-ата минута Маури пусна отличен пас към Роки, който от близка дистанция откри резултата. В 37-ата минута отново гостите имаха поводи за радост, след като втори гол вкара Сержо Флокари.

След почивката римляните запазиха аванса си и в крайна сметка се поздравиха с трите точки. Въпреки победата, Лацио остава на незавидната 17-а позиция, но вече с 4 точки над опасната зона.

В друга среща от кръга Бари и Парма завършиха наравно 1:1. Българският национал Валери Божинов не взе участие в мача, тъй като лекува контузия.

Важна победа в борбата за оцеляване постигна Сиена. Тосканци се наложиха с 1:0 над Болоня.