Отборът на Лацио продължава да изумява с представянето си в Серия "А". Момчетата на Симоне Индзаги записаха четвърти пореден успех, подчинявайки на своя "Олимпико" коравия тим на Торино с 3:1. Победата е особено сладка, тъй като дойде в заветните минути на интригуващия сблъсък.

Триумфът върна "бианкочелестите" на четвъртата позиция в Калчото. Разстоянието на "орлите" от жадуваното трето място е само 4 пункта.

Снимка 283176

След нулево първо полувреме, резултатът в срещата бе открит от Чиро Имобиле в 56-ата минута. Звездата на домакините наказа един от бившите си отбори, след като се възползва от един грешен шпагат на Емилиано Морети, подлъгал фатално вратаря Джо Харт.

Торо обаче се върна в мача след четвърт час. Позабравеният за големия футбол Макси Лопес напомни за своята особа, засичайки с глава перфектно центриране на Хуан Мануел Итурбе.

Снимка 283177

По всичко личеше, че двубоят вървеше към равенство, докато на сцената не се появи своенравният Балде Кейта. Сенегалецът получи подаване от Лукаку, след което наниза фамозен гол с техничен удар от сериозна дистанция.

Точка на спора пък сложи бразилския плеймейкър Фелипе Андерсон завършил с лекота една бърза контраатака на "бианкочелестите".

ЛАЦИО - ТОРИНО 3:1

1:0 Имобиле (56"), 1:1 Макси Лопес (72"), 2:1 Кейта (87"), 3:1 Андерсон (90")

СТАДИОН: "Олимпико"

СЪДИЯ: Паоло Мацолени

ЛАЦИО: Стракоша, Баста, Раду, Де Врий, Хьод, Билия, Лулич, Пароло, Андерсон, Милинкович-Савич, Имобиле (резерви: Адамонис, Варгич, Патрик, Лукаку, Джорджевич, Креко, Уолъс, Кейта, Бастос, Алберто, Ломбарди,Мурджиа)

ТОРИНО: Харт, Морети, Де Силвестри, Росетини, Барека, Басело, Бенаси, Лукич, Ляич, Итурбе, Белоти (резерви: Падели, Молинаро, Кастан, Акуа, Запакоста, Лопес, Флаке, Густафсон, Валдифиори, Бойе, Айети, Чукиети)