Отборът на Лацио победи с 2:0 испанския Реал (Сосиедад) в приятелски мач, който се игра на стадион „Олимпико" в Рим. Срещата бе използвана, за да бъде официално представен съставът на Лацио за новия сезон.

Очаквано с най-голям интерес бяха посрещнати новите попълнения Мирослав Клозе и Джибрил Сисе, както и бразилецът Ернанеш, който бе лидер на тима през миналия сезон.

Още в третата минута французинът Сисе зарадва феновете на „орлите" с хубав гол с глава. Въпреки, че създадоха още няколко никак не лоши положения, домакините стигнаха до втори гол едва в заключителните минути, когато пък се разписа Скули.

Новият сезон в Серия „А" започва в последния уикенд на месеца, а в първия кръг Лацио приема у дома Киево.