Лацио победи Чезена с 1:0 в мач от 30-ия кръг на италианската Серия "А". "Бианкочелестите" не се представиха на върха на възможностите си, но въпреки това не оставиха съмнения кой е по-добрият отбор на терена. С победата "орлите" се изкачиха на 4-то място, докато Чезена продължава да бъде близо до зоната на изпадащите.

Резултатът на стадио "Олимпико" в Рим бе открит още в 1-ата минута на мача. Тогава Стефано Маури проби отлично отляво, навлезе в наказателното поле и пусна топката към Мауро Сарате, който я прати в далечния ъгъл на врата на Франческо Антониоли.

След попадениет домакините като чели се поуспокоиха и заложиха предимно на по-продължителни разигравания.

В началото на втората част Джузепе Скули можеше да реши всичко за Лацио, но ударът му премина покрай вратата. В ответната атака и гостите можеха да стигнат до гол, ако не пропускът на Марко Пароло.

Така до края нови голове не паднаха и "орлите" се поздравиха с минимална победа.