Отборът на Лацио победи Реджина с 1:0 и запрати калабрийците в Серия "Б". Победното попадение за римляните стана дело на Маури Сарате в 26-ата минута. С победата тимът на Делио Роси и изравни на 9-ото място с Каляри. Двата отбора имат по 50 точки. Двубоят бе 37-ия кръг на италианската Серия "А". Победата е първа за Лацио след четири поредни поражения.

Като цяло двубоят беше равностоен и двата отбора имаха своите шансове. Първото положение беше за гостите. Бриенца се оказа в опасна близост, но не успя да се реализира. В 7-ата минута Горан Пандев се разписа, но попадението беше отменено поради зарада. Постепенно "орлите" взеха инициативата и успяха да поведат. Дабо намери Сарате и аржентинецът успя да изведе своя тим напред.

След гола Пандев можеше да изравни, но изтърва на няколко пъти. В 36-ата минута Бриенца можеше да изравни, но ударът му спасен от Каризо. До края на първата част Сарате и Пандев пропуснаха нови положения.

В началото на второто полувреме и двата отбора можеха да отбележат, но в крайна сметка това не се случи и резултатът се запази.

Така Лацио добави 3 точки в своя актив. Така гостите от Реджо де Калабрия със сигурност напускат италианския елит.