Лацио разби СПАЛ с 5:2 като гост в мач от 20-ия кръг на Серия "А", а над всички в мача бе голмайсторът на "орлите" - Чиро Имобиле, който вкара четири попадения за отбора си.

Зрителите пък видяха цели 6 гола още през първото полувреме. Двата отбора си размениха по един още до 8-ата минута, дело на Луис Алберто за гостите и Мирко Антенучи за домакините.

Малко преди да започне 20-ата минута Чиро Имобиле откри головата си сметка, а малко по-късно отново той се разписа за 1:3. В 26-ата минута Антенучи върна домакините в мача, намалявайки на 2:3, но 10 минути по-късно Имобиле вкара за 4:2, оформяйки своя хеттрик още преди първото полувреме.

През втората част голеадата секна, но това не попречи на Имобиле да вкара четвъртия си гол в мача, паднал в 51-ата минута.

Лацио вече е на точка пред Рома и се намира на 4-та позиция с 40 точки, но тази вечер на "вълците" могат да си върнат мястото в Топ 4, ако победят Аталанта на "Олимпико".