Лацио е новият носител на Суперкупата на Италия. "Орлите" победиха с 3:1 Ювентус. Двубоят се проведе в Рияд, а успехът бе втори за римския клуб на "бианконерите" през този месец.

Луис Алберто откри резултата в 16-ата минута. В края на полувремето Пауло Дибала изравни. През втората част Сенад Лулич (73) и Данило Каталди (93) донесоха петата Суперкупа на римляните, а Родриго Бентанкур беше изгонен секунди преди третото попадение на столичани.

В 16-ата минута след разбъркване Милинкович-Савич намери Луис Алберто, който не сбърка за 1:0.

В самия край на първото полувреме "старата госпожа" стигна до гол. Роналдо нанесе удар, който Томас Стракоша изби. Топката стигна до Дибала, който изравни.

Снимка 458815

Източник: Twitter

В 73-ата минута "орлите" отново излязоха напред. Бонучи не успя да изчисти центриране отляво, топката стигна до Сенад Лулич, който с удар от воле вкара за 2:1.

В добавеното време на срещата влезлият като резерва Данило Каталди оформи крайното 3:1. Малко преди това Бентанкур бе изгонен.