Отборът на Лацио се класира за четвъртфиналната фаза в турнира за Купата на Италия. Римските "орли" победиха Дженоа с 4:2 в осминафинален двубой от надпреварата.

Снимка 273826

Успехът на столичани обаче не дойде никак лесно. Те дръпнаха в резултата с 2:0, след като се разписаха Филип Джорджевич (20) и Уесли Хьод (31). После обаче гостите се отърсиха от шока и бързо изравниха. Точни бяха Маурисио Пиния (41) и бившият идол на местните тифози Горан Пандев (45).

Снимка 273827

След почивката надмощието на домакините даде резултат и в 71-ата минута Сергей Милинкович-Савич отново ги изведе напред - 3:2. Само 4 минути по-късно Чиро Имобиле успокои трибуните, разписвайки се за крайното 4:2.

ЛАЦИО - ДЖЕНОА 4:2

1:0 Джорджевич (20"), 2:0 Хьод (31"), 2:1 Пиния (41"), 2:2 Пандев (45"), 3:2 Милинкович-Савич (71"), 4:2 Имобиле (75")

СТАДИОН: "Олимпико"

СЪДИЯ: Антонио Дамато

ЛАЦИО: Стракоша, Лукаку, Патрик, Уолъс, Хьод, Билия, Лулич, Пароло, Андерсон, Джорджевич, Ломбарди (резерви: Маркети, Роси, Де Врий, Кишна, Бастос, Имобиле, Милинкович-Савич, Лайтнер, Раду, Варгич, Мурджа)

ДЖЕНОА: Ламана, Бурдисо, Муньос, Орбан, Ригони, Лазович, Кофи, Лаксалт, Пиния, Пандев, Окампос (резерви: Зима, Таарабт, Еденилсон, Джентилети, Ицо, Нтчам, Бегето, Бривио, Морозини, Рубиньо, Нинкови)