Римския Лацио продължава летенето си от началото на сезона. "Римските" орли продължават да водят в класирането на Серия "А" и ще запазят тази позиция, стига Милан да не спечели дербито с Интер тази вечер. "Орлите" победиха с 2:0 Наполи като домакин на "Олимпико" и по този начин се извиниха на тифозите си за загубата в дербито с Рома през миналия кръг.

Срещата започна по-силно за "небесно-сините" и те логично откриха резултата. В 15-ата минута Стефано Маури изведе прекрасно Сарате и той откри резултата с хубав удар - 1:0. До почивката Лацио имаше още няколко добри възмножности за гол, но ги пропусна.

Все пак, отново Сарате бе в основата на втория гол, който сложи точка на спора. В 61-ата минута аржентинецът изведе отлично Флокари и той удвои. Голямата звезда на гостите Лавеци пък нацели горната греда, като тази ситуация остана и най-интересната в полза на южняците през целия мач.