Лацио и Сампдория откриха футболната година в Серия „А". В първи мач от 17-ия кръг, римските „орли" победиха у дома тима от Генуа с 3:0. По този начин римляните запазиха 3-ото си място. Преди този мач двата тима бяха с равен актив от точки.

„Орлите" владееха инициатива през по-голямата част от мача и съвсем заслужено се поздравиха с трите точки. В 38-ата минута Фелипе Андерсон центрира към Пароло, който наниза топката в мрежата на гостите за 1:0. Три минути по-късно Лацио удвои резутата. Адерсон опита далечен изстрел, за който стражът на Самп не бе подготвен и така топката се озова във вратата му.

Крайният резултат бе оформен от Джорджевич, който се възползва от асистенция отново на Андерсон и сърбинът опъна мрежата за 3:0.

След този мач Лацио има актив от 30 точки, докато Самп е с 27 пункта, заемайки 5-ото място.