Тимът на Лацио вкара четири безответни гола на домакините си Торино и грабна трите точки по категоричен начин.

Бившият наставник на "римските орли" изведе торинци с идеята за прилично представяне и труден мач за гостите.

Двубоят започна развностойно, опасности не липсваха и пред двете врати, но реалните голови положения бяха пред вратата на Абиати. Домакините бяха добре групирани в защита и разчитаха предимно на изненадващи контри.

Торино се държеше достойно и полувремето приключи при резултат 0:0. Първото попадение три минути след подновяването на играта реализира Роки. стефано Амаури получи топката от Кристиан Ледесма и пусна кълбото към Горан Пандев.

Пасът му обаче бе пресечен. Домакините не съумяха да изнесат топката и тя попадна у Роки, който със отмерен шут я прати покрай безпомощния Абиати. Маури до последния момент се опитваше да достигне кълбото и да бъде обявен за голмайстор, но топката премина голлинията миг преди Маури да успее да я достигне.

Столичани засилиха натиска си и Марко ди Лорето подкоси нахлуващия Роки в наказателното поле. Реферут посочи бялата точка и е 55-тата минута Одо превърна наказателния удар в гол, въпреки намесата на Абиати.

Третият гол бе реализиран доста куриозно. Одо изчисти силно топката след изпълнен корнер, топката рикошира коварно и изненада Абиати в близкия ъгъл.

"Бианкочелистите" оформиха крайния резултат след нов пробие на Роки и силен шут по посока на вратата. Абиати успя да се намеси, но кълбото попадна у Маури, който не пропусна да отправи топката малко под горната греда.

Гостите можеха да и да закръглят резултата, но в последните мунути Горан Пандев не бе съсредоточен пред гола.

След тази победа Лацио има три успеха и две загуби, като намали точковия си пасив на -2 точки, след като стартира сезона с 11 точки наказание.