Лацио най-сетне зарадва изстрадалите си привърженици с победа. "Орлите", които имаха много проблеми със състава си, надиграха днес гостуващия Дженоа с 1:0. Така столичани записаха първата си победа в Серия "А" от месец август насам.

Единственото попадение бе дело на сърбина Александър Коларов в 39-ата минута. Генуезците завършиха срещата в числено намален състав, след като Бокети бе изгонен в 67-ата. Броки от състава на домакините пък напусна контузен още в 18-ата мин. и най-вероятно няма да играе срещу Левски за Лига Европа идната седмица. С успеха Лацио събра 16 точки и се изравни с 15-ия в подреждането Болоня. Столичани са на 3 точки от зоната на изпадащите.

Парма без контузения Валери Божинов спечели с 2:1 срещу споменатия Болоня. Така "дуковете" са вече само на 2 точки от третия в класирането Ювентус. Габи Мудингай откри за "рособлу" малко преди почивката. Панучи обаче изравни в средата на втората част, а малко преди края Аморузо донесе трите точки на Парма.

Съставът на Лацио: Муслера, Фирмани, Коларов, Мени, Стендардо, Сивилия, Лихтщайнер (86'-Скалони), Раду, Броки (18'-Дел Неро), Роки, Сарате.