Лацио постигна много важна победа днес, като надви с 2:0 Бреша като гост. Головете вкараха Козак и Алваро Гонзалес. По този начин "орлите" настигнаха Интер преди довечершния мач на "нерадзурите" срещу Ювентус.

Като цяло Лацио стоеше по-добре на терена през цялото време и в 17-ата минута Гонсалес изведе "бианкочелестите" напред в резултата, след отлично центриране на Лихтщайнер. В началото на втората част Козак удвои преднината. Малко преди края Маури можеше да направи победата класическа, но пропусна.

В друг интересен мач от кръга Каляри буквално разнищи Киево. Домакините удариха "летящите магаренца" с 4:1, като за първи път гостите пуснаха повече от 3 гола в една среща. Точни за домакините бяха Даниеле Конти, Микеле Канини и Нене (2), а почетното попадение за Киево отбеляза Сирил Тереау в последните минути.