Лацио победи Фиорентина с 2:0 на своя стадио „Олимпико" в Рим в първия мач от кръг на италианската Серия „А". Така „орлите" временно излязоха на второ място преди утрешните мачове.

В първите минути на двубоя нито един от двата отбора не успя да вземе инициативата и играта се водеше предимно в центъра на терена. Постепенно домакините се опитаха да наложат своя стил на игра, но добре наредената защита на гостите от Флоренция се справяше с атаките.

В 32-ата минута пред Флокари се откри най-доброто положение до този момент, но силният му удар бе избит от Боруц. Малко по-късно далечен удар на Алесио Черчи бе спасен от вратаря на домакините Фернандо Муслера.

В 73-ата минута Либор Козак проби отлично през центъра и бе препънат в наказателното поле от Пер Кролдруп, а главният съдия посочи дузпата. Зад топката застана потърпевшият и не сгреши - 1:0. Само 4 минути по-късно след добро центриране на Скули, Кожак засече топката във вратата, оформяйки крайното 2:0.