В дерби от 31-ия кръг в първенството на Серия "А" Лацио и Интер завършиха с боево равенство 1:1. Гостите от Милано откриха резултата в 11-ата минута чрез Креспо, но през втората част Томазо Роки възстанови равенството в 60-ата минута. Така двата тима си поделиха по една точка.

През първата част гостите от Интер поеха инициативата и се стигна до откриване на резултата. В 11-ата минута Креспо откри, след като образцова атака по дясното крило и двойно подаване между Майкон и Станкович изведе аржентинеца на голова позиция и той не сбърка, като от няколко метра прати кълбото в мрежата на Балота.

До края на полувремето играта бе равностойна, а удар на Бурдисо в 25-ата минута бе спасен от вратаря на Лацио.

През втората част гостите отново бяха по-активни в началните минути. Маниш стреля от точката на дузпата, но Балота улови коженото кълбо в 55-ата минута. Стигна се до 60-ата минута, когато несполучлив опит за изкуствена засада от страна на бранителите на "нерадзурите" бе използван от Томазо Роки, който възстанови равенството.

Малко по-късно удар на Бехрами от далечна дистанция бе отразен от Сезар и кълбото кацна на напречната греда и излезе в корнер.

В последните десетина минути домакините упражниха натиск към вратата на Интер. В 78-ата минута Роландо Бианки не успя да засече прострелно центриране на Томазо Роки.

В 82-ата минута топовен шут на Осман Дабо прати кълбото за втори път в напречната греда, но този път то се върна в полето, но не последва опасност за Жулио Сезар.

До края на срещата не паднаха нови попадения и двата тима взеха по една точка.