Лацио постигна изключително трудна победа с 2:1 над Каляри в мач от 19-ия кръг на Серия „А". С успеха „орлите" се укрепиха на второто място в класирането и вече са на 5 точки от лидера Ювентус. Торинци обаче са и с мач по-малко.

Двубоят на „Олимпико" започна много интересно, като Ернанеш нацели гредата на вратата на Каляри след изстрел от пряк свободен. Само секунди след това обаче Наинголан направи невероятен пропуск за островитяните. Той бе изведен сам срещу вратаря и стреля, но Маркети спаси, а добавката пък му бе избит аот голлинията от Диас.

В 31-ата мин. треньорът на Каляри бе изгонен от резервната скамейка заради разправии със съдия. Миро Клозе пък профука най-чистото положение за Лацио преди почивката. Немецът преодоля вратаря Агаци, но не успя да уцели празната врата.

След почивката двубоят продължи да бъде много напрегнат. Гостите поведоха в 62-ата мин след удар на Марко Соу от границата на пеналта.

Лацио реагираха като ужилени и се вдигнаха на щурм. Резултатът не закъсня и в 79-ата мин. Абдулай Конко изравни след подаване на Джузепе Биава.

В 83-ата мин. вратарят на Каляри Агацо събори Клозе в пеналта и реферът нямаше избор - дузпа и червен картон за стража. Към съблекалните трябваше да поеме и Андреа Косу, който също бе изгонен заради спорове с арбитъра. Кандрева реализира 11-метровия наказателен удар, с което донесе трите точки на столичани.