Лацио победи Каляри с 4:2 в последния мач от 10-ия кръг на италианската Серия „А". Двата отбора предложиха невероятна битка на „Олимпико", като домакините трябваше да треперят до последния момент, преди да подпечатат успеха си.

Лацио и Каляри изиграха мач с две лица във Вечния град. Първото полувреме бе изцяло за домакините, които до почивката имаха преднина от 3 безответни гола. Стефано Маури откри резултата в 7-ата минута, когато се възползва от груба грешка в отбраната на сардинци. В рамките на 60 секунди, между 25-26 минута, ветеранът Мирослав Клозе добави нови два гола. Особено красив бе първият гол на бившият германски национал, който дойде след скоростна атака на столичани.

След почивката Каляри се събуди. Гостите върнаха едно попадение още в 48-ата минута, когато Браафхайд си отбеляза автогол. В 72-ата минута Ибарбо получи червен картон, след като удар с лакът Лулич. В този момент изглеждаше така, сякаш интригата е приключила, но нищо подобно.

Възпитаниците на Зденек Земан продължиха да атакуват и намалиха резултата на 3:2 в 84-ата минута, когато се разписа Педро. В добавеното време на срещата точка на спора сложи Едерсон, който на празна врата вкара за крайното 4:2.

Благодарение на успеха Лацио излезе на трета позиция с актив от 19 точки, на 3 зад Рома и 6 зад лидера Ювентус.