Отборът на Лацио окончателно се сбогува с мечтите си за участие в Лига Европа през следващия сезон. „Бианкочелестите” загубиха безславно визитата си на Сампдория с 1:2. Поражението е второ поредно за столичани и едва ли ще спомогне на Симоне Индзаги в стремежа му да си издейства постоянен договор с „орлите”.

Въпреки казаното до тук, Лацио успя да поведе в резултата след само 9 минути игра. Точен бе Филип Джорджевич, който се разписа след отлична асистенция на Кандрева. Самп обаче отговори подобаващо и 20-ата изравни чрез гол на Фернандо.

Трите точки за „моряците” бяха факт в 78-ата минута, когато бившият бранител на Лацио – Диаките  успя да се разплаче някогашните си колеги.

Устремът на Киево към европейските визи бе спрян от Аталанта. Бергамаските записаха един от редките си успехи през пролетта, надвивайки „летящите магаренца” с 1:0. Единственото попадение в срещата реализира Марко Бориело. Домакините играха и 15 минути с човек по-малко, тъй като Гомес получи директен червен картон заради удар без топка.

Сасуоло сложи край на негативната си серия, печелейки като гост срещу Торино с 3:1. По този начин момчетата на Еузебио Ди Франческо подгониха шестия Милан, който е с точка и мач повече.  Точни за успеха на „зелено-черните” бяха Сансоне, Пелузо и Трота. Почетното попадение за „биковете” пък бе дело на Перес.

Няколко дни след резила срещу Наполи, Болоня опита да се реваншира на своите страстни тифози с успех над Дженоа с 2:0. Попаденията за „рособлу” бяха дело на опитните Джакерини и Флокари. По този начин момчетата на Роберто Донадони събраха актив от 40 точки, с който се изкачиха до 15-то място.