Отборите на Лацио и Аталанта стартираха с победи новия сезон в италианската Серия "А". На хартия, по-лесната задача имаха "орлите", които гостуваха на новаците от Емполи и ги надвиха с 1:3.

Това бе и първи официален двубой за новия старши-треньор на столичани Маурицио Сари. Стартът за "бианкочелестите" не бе особено оптимистичен, тъй като още в четвъртата минута Бандинели изведе тосканци напред.

Снимка 544003

Източник: EPA/БГНЕС

Лацио обаче се съвзе бързо и след само 120 секунди възстанови паритета чрез Милинкович-Савич. Пълният обрат бе факт в 31-ата, когато голмайсторът от по-рано влезе и в ролята на асистент за Ладзари.

"Орлите" дишаха още по-спокойно, когато в 38-ата минута Гулиелмо Викарио сътвори нарушение в наказателното поле и съдията Соца посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Чиро Имобиле, открил головата си сметка за новия сезон.

Интер - Дженоа 4:0 в мач от Серия "А"

Обновеният Интер започна по шампионски защитата си на Скудетото

Джеко и Чалханоглу заблестяха още в дебютния си мач за "нерадзурите"

След паузата Емполи можеше да направи загубата си още по-почетна, но Недим Байрами удари напречната греда в даденото от съдията продължение.

Въпреки множеството контузени футболисти, Аталанта съумя да достигне до труден успех при визитата си на Торино. Двата тима изиграха доста интригуващ сблъсък, при който Луис Муриел вкара за "богинята" в 6-ата минута, а появилият се като резерва Андреа Белоти изравни в 79-ата.

Снимка 544002

Така се стигна до третата минута от даденото продължение. Тогава появилият се като смяна на Робин Госенс - Роберто Пиколи, стартира по-отличен начин кариерата си в клуба, бележейки след асистенция на Марио Пашалич.

ЕМПОЛИ - ЛАЦИО 1:3

1:0 Бандинели (4"), 1:1 Милинкович-Савич (6"), 1:2 Ладзари (31"), 1:3 Имобиле -дузпа (41")

ТОРИНО - АТАЛАНТА 1:2

0:1 Муриел (6"), 1:1 Белоти (79"), 1:2 Пиколи (90+3)