Лацио и Аталанта си разделиха по точка, след като завършиха 3:3 в мач от осмия кръг на Серия "А".

На полувремето римляните изоставаха с три гола, но след почивката две дузпи им помогнаха да стигнат до частичен обрат.

Резултатът бе открит в 23-ата минута от Луис Муриел. Само пет минути по-късно отново той удвои. Малко преди почивката Лацио получи трети гол. Този път негов автор бе Папу Гомес. В 69-ата минута Чиро Имобиле бе точен от дузпа, а минутка по-късно Хоакин Кореа вкара за 2:3. В края на мача, в 90-ата минута, отново Чиро Имобиле, отново от дузпа - 3:3.

След този мач Аталанта заема третата позиция в класирането със 17 точки, а Лацио е пети с 12.

Расизмът коства на Лацио 20 000 евро и полупразен стадион в следващия мач

Санкцията е в резултат от поведението на част от запалянковците на италианския клуб