Ювентус се наложи на собствен терен над Удинезе в първи двубой за двата тима през 2021 година.

Срещата от Серия "А" на "Ювентус Стейдиъм" завърши с очаквана победа за "бианконерите" с 4:1.

Две от попаденията за победителите реализира Кристиано Роналдо. По веднъж за тима се разписаха още Федерико Киеза и Пауло Дибала. Почетното попадение за гостите вкара Марвин Зеегелаар.

Кристиано Роналдо изпревари Левандовски, Имобиле, Салах и Холанд

Португалецът е голмайстор №1 за 2020 година

Петкратният носител на Златната топка Роналдо вече има 758 попадения на сметката си. Така, ако се вярва на най-разпространените исторически данни, той би следвало да е задминал Краля на футбола Пеле, който е със 757. Пред 35-годишната звезда е единствено Йозеф Бицан (805 гола).

Освен с головете си, португалската мегазвезда постигна нещо значително - той се разписва във вече 20-а поредна календарна година като професионален футболист. Така той изравни Златан Ибрахимович и е само на 3 сезона от рекордьорите Райън Гигс, Франческо Тоти.

Резултатът днес беше открит именно от Роналдо, който бе точен от близка дистанция след 31 минути игра. С принос в тази ситуация беше и Рамзи, който разигра добре кълбото, преди то да стигне до Кристиано.

Снимка 512096

Източник: Twitter

Само четири минути след почивката Роналдо записа и асистенция на сметката си, като изведе добре Киеза, който не сгреши, удвоявайки предимството на своя отбор.

Грешка в защитата на гостите в 70-ата минута "подари" топката на Бентанкур, който асистира на Кристиано Роналдо за 3:0.

Кристиано Роналдо: Надявам се да играя още много, много години

"Възрастта няма значение"

Марвин Зеегелаар се разписа в последните мигове от редовното време, в опит да направи поражението на тима си малко по-приемливо.

Крайното 4:1 обаче оформи Дибала, в третата минута от добавеното време.

Снимка 512097

Ювентус е пети във временното класиране, като има 3 точки, но и мач по-малко от третия Рома. Лидерът Милан разполага с 10 пункта преднина пред Старата госпожа. Удинезе пък е едва 14-и.

Ето и съставите, с които започнаха двата тима:

Ювентус: Шчесни, Данило, Бонучи, Де Лихт, Алекс Сандро, Маккени, Бентанкур, Рамзи, Киеза, Дибала, Роналдо

Удинезе: Мусо, Майо, Бонифаци, Сантос, Ларсен, Де Пол, Уолъс, Перейра, Зеегелаар, Пусето, Лазаня