Отложеният 33-и кръг в италианската Серия „А" започна с две домакински победи. В Бергамо местният Аталанта продължи традицията да играе силно пред родна публика и надви с минималното 1:0 Киево.

Единственото попадение в срещата реализира Моралес в 72-ата минута. Благодарение на успеха Аталанта събра на сметката си 43 точки и ще нощува на 9-то място в класирането.

Изключително важен успех в борбата за оцеляване в елита регистрира и Каляри. Островитяните се наложиха с 3:0 над Катания. Рибейро откри резултата в средата на първото полувреме, а в края на двубоя голмайсторът на тима Пинила и Ибарбо довършиха сициалинците с нови два гола.

Благодарение на победата Каляри събра на сметката си 41 точки и се отдалечи на 6 от опасната зона.

Останалите двубои от кръга ще се изиграят в сряда. Вниманието приковава сблъсъкът между Удинезе и Интер. С интерес се очакват също мачовете на Милан и Ювентус. „Росонерите" приемат у дома Дженоа, като при нова грешна стъпка по всяка вероятност ще сдадат Скудетото. „Бианконерите" пък гостуват на опашкаря Чезена.