Милан спечели домакинството си на Верона в мач от 1/8-финалите за Купата на Италия.

Двубоят на стадион "Сан Сиро" завърши при резултат 3:0.

Снимка 328902

Точни за победителите бяха трима различни футболисти - Сусо, Романьоли и Кутроне.

Новият треньор на "росонерите" Дженаро Гатузо нямаше кадрови проблеми, с изключение на резервния вратар Марко Сторари, като това пролича с пълна сила на терена.

Дженаро Гатузо: Лудогорец няма звезди, но разполага с цели 10 бразилци

Гатузо: Лудогорец няма звезди, но разполага с цели 10 бразилци

"Това е един много силен отбор, който е пълен с технични и качествени играчи"

Под ръководството на бившия халф, Милан записа равенство (2:2 с Беневенто), загуба (0:2 от Риека) и победа (2:1 над Болоня), преди успеха си тази вечер.

Милан победи Болоня с 2:1

Джакомо спаси честта на Милано и рестартира похода на "росонерите" към портите на Европа

Първи успех за тима под ръководството на Рино Гатузо

В предния кръг за Купата пък Верона отстрани драматично след дузпи градския съперник Киево, а при последните си две гостувания на "Сан Сиро" си тръгваше с точка - 1:1 и 2:2.

Така за "росонерите" в следващия кръг се очертава драматично дерби срещу Интер, който снощи едва елиминира третодивизионния Порденоне след 0:0 и 5:4 с дузпи.

Дузпи спасиха резервите на Интер срещу треторазреден слабак за Копа Италия

Труден успех за "нерадзурите"

Сусо откри резултата в полза на домакините днес след 22 минути игра. Само 8 по-късно Романьоли покачи на 2:0, предвещавайки крайния победител в сблъсъка.

Снимка 328900

Гостите се опитаха да противодействат на опонента си, но бе видимо, че не е на неговото ниво.

Десет минути след почивката Кутроне сложи точка на спора. Роденият в Комо състезател не остави шансове на съперниковия страж, оформяйки "класиката" в сблъсъка.