Отборът на Наполи направи грешна стъпка в борбата за четвъртото място в Серия "А", даващо право на участие в квалификациите за Шампионската лига.

Неаполитанците загубиха от последния в класирането Киево с 1:2 във Верона, като по този начин отстъпиха четвъртата си позиция в класирането.

В герой за "летящите магарета" се превърна нападателят Марколини, който реализира и двата гола за своя отбор след точно изпълнени дузпи.
Почетното попадение за Наполи вкара Лавеци. Двата отбора завършиха мача в числено намалени състави, заради червени картони на Мореро (Киево) и Хамшик (Наполи).

Въпреки спечелените 3 точки, Киево остава в опасната зона с актив от 13 точки. Успехът бе едва трети за веронци от началото на кампанията.

От грешната стъпка на Наполи се възползва тима на Дженоа, който спечели визитата си на Лече с 2:0 и влезе в Топ 4 в Италия. Попаденията за гостите вкараха Янкович и Скули след почивката. Благодарение на успеха Дженоа събра на сметката си 35 точки и излезе на 4-о място във временното класиране.

Другият тим от Генуа - Сампдория, продължава с разочароващото си представяне. Възпитаниците на Валтер Мадзари загубиха на собствен терен с 0:2 от Палермо. Дебют за "моряците" направи новото попълнение на тима - Джампаоло Пацини, който си партнира с Антонио Касано в атаката на Самп. Усилията и на двамата обаче се оказаха недостатъчни за тима.

Продължава кризата и в тима на Удинезе. Тото Ди Натале и компания загубиха в Сардиния от местния Каляри с 0:2. Изненадваща победа записа тима на Болоня. Възпитаниците на Синиша Михайлович спечелиха визитата си в Сицилия на местния Катания с 2:1.

КИЕВО - НАПОЛИ 2:1

1:0 Марколини (32'-дузпа)
1:1 Лавеци (53')
2:1 Марколини (74'-дузпа)

Стартови състави:

КИЕВО: Сорентино, Моро, Мореро, Йепес, Скардиня, Лусиано, Италиано, Марколини, Пинци, Пелисиер, Еспозито

НАПОЛИ: Джианело, Канаваро, Ринаудо, Контини, Маджо, Блази, Гергано, Хамшик, Витале, Лавеци, Денис

снимка 2: АР, снимка 3: LaPresse