Киево на практика сложи край на шампионските амбиции на Наполи. Веронци спечелиха с 2:0 домакинството си на вторите в класирането и по този начин ги отдалечиха на цели 9 точки от лидера Ювентус.

„Летящите магаренца" започнаха силно и откриха още в 12-ата минута. Разписа се Бакари Драме с шут от извън наказателното поле.

Наполи натисна с търсене на бързо изравняване, но вместо това, южняците получиха втори гол преди почивката. Френският нападател Сирил Теро се разписа в 43-ата мин. и съвсем закопа Наполи.

Гостите можеха да се върнат в мача в 57-ата мин, когато Дайнели направи нарушение срещу Кавани в пеналта и реферът даде дузпа. Уругваецът изпълни наказателния удар, но вратарят Пуджиони спаси удара му, с което на практика обезвери Наполи.

Положението на намиращия се в дъното Палермо стана още по-лошо, след като сицилианците загубиха у дома от директния конкурент за спасение Сиена с 1:2.

В друг мач от кръга Каляри удари Сампдория с 3:1 в мач бе особено значение  и за двата тима. Парма пък удари Торино с 4:1.