Киево победи приятната изненада в Шампионската лига Фиорентина с 2:1 в двубой от поредния кръг на Серия "А". На своя стадион "Бентегоди" домакините от Верона се поздравиха с успеха, въпреки че гостите поведоха още в самото начало.

Още в 6-ата минута Рикардо Монтоливо откри резултата за "виолетовите". Италианският национал се разписа със страхотен удар от 25 метра.

След попадението домакините упражниха натиск и в 12-ата минута успяха да изравнят. Автор на попадението стана Пинци, който се възползва от груба грешка на Влада Аврамов. След изравнителното попадение резервният страж на гостите се намеси фантастично след удар на Абрускато.

В 23-ата минута "летящите магеренца" стигнаха до пълен обрат, след гол на Сардо. Лусиано проби и центрира и Сардо от близо не сгреши - 2:1.

След гола Фиорентина взе инициативата и създаде няколко положение. От своя страна домакините чакаха своя шанс на контраатака.  В 40-ата минута Джилардино пропусна отличен шанс за "виолетовите" и така двата тима се оттеглиха на почива при резултат 2:1. В 50-ата минута домакините можеха да решат всичко, но Абрускато остана сам срещу Аврамов, но не успя да го преодолее.

До края на мача гостите владееха инициативата, но до гол не се стигна и Киево записа важна победа.

Така двата тима имат по 24 точки. Интересното е, че общо 7 отбора делят 5-ото място със същия актив